Това е книга с размисли за икономиката като същност на държавническото изкуство, написана от комплексната енциклопедическа гледна точка на наука, изкуство, философия, универсална история и прочие култура.
Текстът е относително труден и изисква известна предварителна подготовка. Повече или по-малко е запазен обичайният за този автор есеистичен формат, налагащ преизказвания. Препоръчително е прочитане на предхождащите книги от Джордж-Марк Райнов на български език като „Свободният човек – дискусията, която не се състоя“ и „Икономика и морал“, чието естествено продължение e тази книга.
Джордж-Марк Райнов е главен изпълнителен директор на IIC, Лос Анджелис.
Роден през 1945 г. в София, той емигрира в САЩ през 1970 г. и започва работа за United States Theater Army Support Command, Europe – 6950th Labor Service Training Center в Германия (тогава ГФР).
Специализира политически науки, бизнес администрация и макроикономика. Трудовият му опит включва средно и висши управленски позиции в големи корпорации като Bor-Air Frt. Co. Inc., John Hancock Mutual Life Ins. Co., Todd Pacific Shipyards Corp. и т.н.
От 1985 г. се е посветил на организационна, управленска и консултантска дейност на най-високо бизнес и политическо равнище в редица развиващи се държави.
Член е на управителния съвет на Фондацията за единство и развитие на Камбоджа, както и на изпълнителното бюро на международната фондация „Св. Кирил и Св. Методий“, той е част от управителния съвет на Международната асоциация за борба срещу наркотрафика и наркозависимостта.
Автор на многобройни публикации в периодичния печат, както и на пет книги за икономика и политика.
|