Кирил Лалов е роден 1940 г. Завършил е Висшия финансово-стопански институт в Свищов през 1966 г., а през 1988 г. - курс за ръководни кадри в Академията за народно стопанство към министерски съвет на СССР.
Работил е като контрольор в Министерството на финансите /1961-1966 г./, гл.счетоводител на Държавно земеделско стопанство, с. Литаково, ботевградско, главен финансов ревизор в Министерството на земеделието и хранителната промишленост /1971-1978 г., гл.счетоводител на Аграрно-промишлен комплекс - Червен бряг, главен финансов ревизор, началник на отдел, главен директор и зам.-началник на Главно управление на Държавния финансово-данъчен контрол към Министерството на финансите /1981-1991/.
След 1991 г. изгражда първата консултантско-одиторска къща "ОДИТ" ООД, София. Хоноруван асистент е в катедра "Счетоводство и контрол" към Висшия икономически институт "Карл Маркс" /1983-1991 г./
Председател е на Асоциацията на финансово-правните и данъчните консултанти. Съавтор е на книгата "Власт, пари, комунизъм" /2007 г./
Авторът на книгата "Стопанските престъпления през социализма" е свитедел и непосредствен участник в събитията и ги разказва след двайсет години. Истината, колкото и относително понятие да е, се размива в публикуваните статии и книги, остават без точен и категоричен отговор въпросите: Кой? Защо? По какъв начин? е участвал в разграбването на България през 45-годишния социалистически период. В книгата са изнесени факти и документи, за да стане известно на българския читател какви стопански престъпления са извършвани през социализма, къде и какви средства са разходвани, кой колко е откраднал или какви привилегии са получавани, или накратко - какви проверки са извършвани от органите на Държавен финансов контрол, по който са работили прокурорско-следствените групи. Авторът прави опит да даде информация дали има раздавани "червени куфарчета", излизала ли е валута извън пределите на страната до 31.12.1989 г. и по какви канали и кои станаха милионери в социалистическата държава.
|