Хиляди очи - Саманта Швеблин

Хиляди очи
Автор: Саманта Швеблин
Обем: 208 стр.
Формат в мм.: 135х205
Издател: ИК "Лабиринт"
Мека подвързия
Дата на включване: 2021-02-28
Нашата цена: 15.38 лв
 

„Саманта Швеблин е сред най-талантливите писателки на нашето време.“, „Ла Стампа“

Чудовищата живеят не някъде далеч, а вътре в самите нас... срещнете се с тях в романа на Саманта Швеблин „Хиляди очи“

Кентъки (да не се бърка с американския щат Кентъки!) е нашумяла, много търсена играчка, електронен домашен любимец. На пръв поглед в тези мили играчки няма нищо особено: най-обикновени плюшени зверчета – катерици, зайчета, къртици. Но вместо очи в тях са монтирани камери и те запечатват всичко, случващо се в къщата, където са попаднали. Освен това всяка играчка има непредвидим и невинаги благ характер, което носи на собствениците им какви ли не изненади.

Защо светът е полудял по това развлечение? Защо кентъки навлиза толкова мощно в живота не само на децата, но и на възрастните? И къде все пак отива онова, което са заснели очите им камери? На тези въпроси – и не само на тях – отговаря в романа си аржентинската писателка Саманта Швеблин (р. 1978), носителка на множество престижни литературни награди и достигнала с предишния си роман „Отрова“ до финала на Международния „Букър“.

„Хиляди очи“ е включена от литературните критици на „Ню Йорк Таймс“ сред най-добрите книги за 2020 година
САМАНТА ШВЕБЛИН е сред финалистите на Международния „Ман - Букър“ за 2017 г., най-престижното литературно отличие след Нобеловата награда. През 2017 г. е удостоена с наградата „Шърли Джаксън“ за най-добър психотрилър и е включена от сп. „Гранта“ в списъка на 22 най-добри млади испаноезични писатели.

„С тази измислена от нея играчка Швеблин намира остроумен начин да обедини любовта ни към домашните любимци със страстта по социалните мрежи и така да засегне проблем, важен за твърде много хора. И както винаги в творбите си, аржентинската писателка показва убедително, че чудовищата живеят не някъде далеч, а вътре в самите нас.“, „Ню Йорк Таймс“

„Това не е научна фантастика, това е днешният ни ден.“, Eldiario.es