Сивият вълк. Разследванията на инспектор Гамаш - Луиз Пени

Сивият вълк. Разследванията на инспектор Гамаш
Автор: Луиз Пени
Обем: 464 стр.
Формат в мм.: 130x200
Издател: ИК "СофтПрес"
Мека подвързия
Дата на включване: 2025-01-25
Нашата цена: 21.83 лв
 

Инспектор Гамаш се завръща, за да тръгне по следите на нов заплетен случай. Този път заплахата е толкова мащабна, а врагът – толкова дълбоко скрит, че Арман може да се довери само на най-близките си хора. Трите бора продължава да е единственото истинско убежище за инспектора. Въпросът е – докога.

Настоятелен звън на телефон пронизва спокойната неделна сутрин на семейство Гамаш в Трите бора. Макар малкото селце да не е отбелязано на никоя карта, някой очевидно е успял да открие Арман Гамаш. Номерът е непознат, но шефът на отдел „Убийства“ в Sûreté знае съвсем точно кой го търси. Последният човек, с когото би искал да разговаря, последният, за когото би искал да мисли.
Телефонното обаждане се оказва начало на поредица от наглед нелепи събития – фалшива аларма, липсващо яке, мистериозен списък, странна бележка и… Убийство. За Гамаш и екипа му вече няма съмнение, че са изправени пред нещо, далеч по-ужасяващо от всеки случай, който са разследвали досега.
В „Сивият вълк“ – деветнайсетия роман от бестселър поредицата на Луиз Пени, инспекторите Арман Гамаш, Жан Ги Бовоар и Изабел Лакост се надбягват с времето, за да предотвратят престъпление, надхвърлящо и най-зловещите представи. И могат да се доверят единствено на себе си. Докато стари приятели започват да действат като врагове, а врагове приятелски протягат ръка, един невидим звяр се надига, за да преобърне живота на всички.

Луиз Пени е канадска журналистка и писателка, която още с първия си роман от поредицата за инспектор Гамаш получава единайсет литературни награди, включително „Артър Елис“, „Бари“, „Антъни“ и „Дагър“. Пени е единствената в света деветкратна носителка на литературния приз „Агата Кристи“ и е удостоена с Ордена на Канада за приноса й в литературата и канадската култура. Романите й са преведени на повече от трийсет езика и са издадени в многохилядни тиражи.